Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem thecuts.pl!

Wsparcie psychologa dla bezdomnych

Jagoda Wilk 2018-10-27 0 komentarzy
Wsparcie psychologa dla bezdomnych

Niezmiernie trudno jest powiedzieć, ile dokładnie osób boryka się z problemem bezdomności, nie mniej jednak szacuje się, że w Polsce problem ten dotyka ponad 33 tysięcy osób. Takim osobom stara się nieść pomoc Stowarzyszenie ProBono w Baninie na Pomorzu. Placówka pomaga głównie bezdomnym mężczyznom oraz wszystkim osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym określonym w Ustawie o Pomocy Społecznej, dokładnie opisuje to art. 48a.

Wszyscy podopieczni stowarzyszenia mogą liczyć nie tylko na tymczasowe schronienie czy ciepły posiłek, ale także na pomoc wykwalifikowanego personalu, w tym na pomoc psychologa. Wsparcie psychologa dla bezdomnych jest bardzo ważne, może to być pierwszy krok do uświadomienia sobie głównego powodu swojej trudnej sytuacji, co może przyczynić się, np. do chęci zmiany swojego życia i podjęcia próby wyjścia z bezdomności, to bardzo długi i trudny proces wymagający od bezdomnego cierpliwości, pracy nad sobą i determinacji, przy wsparciu specjalistów jest to jak najbardziej możliwe. Droga ta musi się zacząć od podjęcia decyzji przez osobę bezdomną o wyjściu, np. z nałogu alkoholowego, który dotyka wielu bezdomnych.

O tym, jak wygląda wnętrze ośrodka ProBono w Baninie, można przekonać się, wchodząc na probonogdansk.pl, przeczytasz tam także:

  • obowiązujący regulamin, którego muszą przestrzegać wszyscy podopieczni ośrodka,
  • o tym, że ośrodek zapewnia opiekę medyczną,
  • o tym, że specjaliści motywują podopiecznych do zmiany swojego życia, pomagają w znalezieniu pracy,
  • o tym, że pracownicy placówki dojeżdżają do osób zakwalifikowanych do pobytu w ośrodku i pomagają w dotarciu do niego.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!