Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem thecuts.pl!

Tkaniny bawełniane i ich zastosowanie

Agata Mazur 2022-08-11 0 komentarzy
Tkaniny bawełniane i ich zastosowanie

Bawełna to roślina znana nie od dziś, którą wykorzystywano wiele wieków temu. Współcześnie szyje się z niej ubrania, które nie podrażniają skóry i znajdują zastosowanie o każdej porze roku. Jest ona poddawana licznym procesom, w tym procesowi merceryzacji, której celem jest zwiększenie wytrzymałości włókien. Ubrania tego typu są dość cienkie, dlatego bywają nieocenione w trakcie letnich upałów. Bawełna merceryzowana jest kojarzona również z odzieżą ekskluzywną, a to za sprawą delikatnego połysku, przypominającego satynę. Przed wystawieniem na sprzedaż tkaniny są także odziarniane, przędzone, tkane i wykańczane na szereg różnych sposobów. Można je farbować na dowolne odcienie, bez ryzyka zniszczenia.

Tkaniny, o jakich mowa, cieszą się sporym zainteresowaniem wśród producentów odzieży, ze względu na swoje właściwości. Odznaczają się one higroskopijnością na poziomie wynoszącym mniej więcej 8% oraz niepodatnością na rozciąganie, co sprawia, że mogą być prane w pralkach. Naturalnie występują w odcieniach beżowych oraz zielonych i są bardzo miękkie. Firmą mającą w katalogu tego typu produkty jest Antex.

To internetowy sklep proponujący wytrzymałe i niezawodne tkaniny bawełniane w wersji gładkiej lub wzorzystej. Ich atutami są:

  • duża przepuszczalność powietrza,
  • niepodatność na działania wysokich temperatur,
  • bezproblemowe pozbywanie się plam,
  • niewielkie ryzyko mechacenia i rozciągania,
  • łatwość farbowania.

Oferowana bawełna jest zaliczana do materiałów naturalnych, podobnie jak wełna, konopie, jedwab oraz len. Jej włókna różnią się od siebie długością, wahającą się między 10 a 50 milimetrami oraz kształtem. Zainteresowani wybierają spośród drelichu, bawełny opieranej, nieopieranej i organicznej oraz panamy.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!