Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem thecuts.pl!

Siłowniki teleskopowe

Aurelia Szymańska 2020-10-04 0 komentarzy
Siłowniki teleskopowe

Siłowniki, nazywane również cylindrami, spotyka się w układach hydraulicznych ciężarówek, pojazdów budowlanych oraz różnego rodzaju maszyn, takich jak hutnicze walcarki bądź prasy. Zamieniają one energię dzięki wysokiemu ciśnieniu, wytworzonemu przez zagęszczony olej lub inną ciecz, wprawiającą elementy w ruch. Na rynku dostępne są siłowniki teleskopowe o ruchu jednostronnym lub dwustronnym. Gwarantują one większy zasięg suwu roboczego w porównaniu do modeli hydrostatycznych, co jest efektem obecności tłoka o odpowiedniej konstrukcji. Takie siłowniki sprawiają, że omawiany zasięg dochodzi nawet do kilkunastu metrów.

Urządzenia teleskopowe posiadają kilka tłoków i charakteryzują się ponadprzeciętną jakością wykonania, ponieważ tylko wtedy będą działać sprawnie, nawet w przypadku ekstremalnych warunków eksploatacyjnych. Dobrym pomysłem jest wybór modeli opracowywanych przez zaufane marki. Dostać je można w katalogu produktowym przedsiębiorstwa Novatech, które dostarcza niezawodnych urządzeń z najwyższej półki. Jego klienci otrzymują pewność, że nabyte siłowniki nie zniszczą się nawet podczas częstego użytkowania.

Części te znajdują zastosowanie w przemyśle oraz budownictwie, choć spotyka się je też w wielopiętrowych budynkach oraz w rolnictwie, przykładowo w przyczepach. Zainteresowani mogą wybierać spośród modeli dwuczłonowych, trzyczłonowych, czteroczłonowych oraz pięcioczłonowych. Wszystkie z nich są wyposażane w zasilanie i cechują się solidną budową, co gwarantuje duży wysuw przy jednoczesnej niskiej budowie.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!