Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem thecuts.pl!

Ogrodzenia przeciw dzikom i inne skuteczne sposoby ochrony inwentarza

Marcelina Zawadzka 2022-05-08 0 komentarzy
Ogrodzenia przeciw dzikom i inne skuteczne sposoby ochrony inwentarza

Choroby zakaźne wśród zwierząt przenoszą się bardzo szybko, co może w krótkim czasie doprowadzić do znacznego zagrożenia i strat. Chcąc temu zapobiec, hodowcy muszą mieć świadomość wszystkich potencjalnych zagrożeń i wiedzieć, jak chronić swój inwentarz, a także wdrażać odpowiednie rozwiązania. Nawet jeśli wydaje się to dość kłopotliwe i kosztowne, na pewno lepiej jest podejmować takie działania niż potem ponosić straty.

Liczne produkty służącemu temu celowi można znaleźć na stronie  asfbioasekuracja.pl, gdzie są też dokładnie opisane - wraz ze wskazaniem, po co warto je stosować. Strona ta może być zatem źródłem nie tylko produktów, ale też wiedzy, w jaki sposób wzmocnić swoją ochronę. Na pewno, mieszkając na terenach, na których występują dziki, warto zainwestować w specjalne, odstraszające je produkty.Ogrodzenia przeciw dzikom co prawda zwykle stosowane są w celu ochrony upraw - zwierzęta te mogą intensywnie niszczyć plony - ale mają też duże znaczenie w profilaktyce chorób zakaźnych. Często bowiem są ich nosicielami, a kiedy znajdą się w pobliżu zwierząt hodowlanych, może to grozić ich zarażeniem.

Jeszcze większe znaczenie ma systematyczna dezynfekcja, mająca na celu usuwanie nie tylko potencjalnych patogenów, ale też zarazków, które są normą w gospodarstwach, jako że występują na przykład w odchodach zwierząt. Skutecznie uporać się z nimi pomoże zamgławiacz termiczny ts-35a, który jest bardzo prosty w zastosowaniu, poradzi sobie z tym więc nawet zupełny amator.

Oczywiście są to tylko przykłady produktów, jakie warto wybrać do ochrony swojego gospodarstwa.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!