Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem thecuts.pl!

Jakie odmiany marihuany dostępne są dla kolekcjonerów?

Marcelina Zawadzka 2023-09-05 0 komentarzy
Jakie odmiany marihuany dostępne są dla kolekcjonerów?

Od lat temat marihuany budzi wiele kontrowersji. Pod tą potoczą nazwą kryją się wysuszone kwiatostany konopi indyjskich zawierające różne substancje, w tym psychoaktywne THC. Nie zmienia to faktu, że wiele osób kolekcjonuje nasiona tych roślin, fascynując się bogactwem ich odmian i właściwościami.

Każda osoba pragnąca mieć w kolekcji nasiona rzadkich odmian marihuany powinna zdawać sobie sprawę z tego, że są to nasiona kolekcjonerskie i nie wolno poddawać ich kiełkowaniu ani hodować. Zabrania tego prawo polskie i wielu innych krajów. Chociaż sklep internetowy F2Seeds ma nasiona różnych gatunków tych roślin w sprzedaży, nie bierze odpowiedzialności za to, co zrobi z nimi nabywca.

Konopie to rośliny uprawiane od tysięcy lat, z których wyrabiano medykamenty, tkaniny czy olej. Ich łodygi wykorzystywano też jako budulec czy surowiec na tkaniny. Pierwotnych gatunków było stosunkowo niewiele, ale na przestrzeni wieków poddawano je krzyżowaniu, uzyskując odmiany o konkretnych cechach. Tak naprawdę znalezienie czystego genetycznie materiału siewnego jest niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe.

Od niedawna można kupić w aptekach marihuanę medyczną na receptę. Jest ona produkowana m.in. z takich odmian jak:

  • Skunk Haze,
  • Cannatonic,
  • Jack Herer,
  • Therapy,
  • Green Gelato.

W składzie tych konopi są różne ilości kannabinoidów, flawonoidów i terpen.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!