Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem thecuts.pl!

Jak działa rozpoznawanie twarzy facebook

Aurelia Szymańska 2018-12-10 0 komentarzy
Jak działa rozpoznawanie twarzy facebook

Przeciętny użytkownik Facebooka udostępnia na nim wiele informacji o swoim życiu prywatnym. Wraz z wejściem ustawy RODO portal musiał zaktualizować swoją politykę prywatności. Jednym z elementów, które wymusiła ustawa, był również obowiązek odnowienia akceptacji opcji rozpoznawania twarzy.  Wiele osób nie do końca orientuje się, jak działa rozpoznawanie twarzy na Facebooku. Serwis podchodzi do sprawy prywatności swoich użytkowników w tej kwestii rzetelnie. Przystępne wyjaśnienie tej opcji można znaleźć na stronie internetowej agencji KJ Studio. Dzięki lekturze znajdującego się tam artykułu dowiadujemy się, że funkcja ta działa na zasadzie analizy pikseli na zdjęciach i filmach. Analiza Twojego zdjęcia profilowego i zdjęć, na których Cię oznaczono, pozwala stworzyć unikatowy numer. Taka zakodowana informacja umożliwia natomiast algorytmom Facebooka odszukiwać Cię na nowych zdjęciach i filmach.

Ze względu na fakt, że Facebook gromadzi sporą ilość informacji o użytkownikach, opcja rozpoznawania twarzy dla wielu ludzi jest kontrowersyjna. Osobom, które nie chcą korzystać z tej funkcji, portal umożliwia jej wyłącznie. Można to zrobić w następujący sposób:

1. Należy wejść w „Ustawienia prywatności” – opcja ta dostępna jest w zakładce konto w menu znajdującym się w prawym górnym rogu.

2. Następnie wybieramy opcję „Dostosuj ustawienia”. Wówczas ukaże nam się długa lista, na której znajduje się podsekcja „Rzeczy, które inni udostępniają”.

3. W podsekcji należy znaleźć opcję „Proponuj znajomym zdjęcia, na których jestem” i wybrać „wyłącz”, jeśli nie chcemy korzystać z funkcji rozpoznawania twarzy.

Więcej o wspomnianej funkcji dowiesz się na stronie e-kjstudio.pl. Znajdziesz tam wiele rzetelnie napisanych artykułów, które w sposób przystępny przybliżają udostępniane na Facebooku funkcje.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!