Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem thecuts.pl!

Google Authenticator – jak działa?

Ida Wieczorek 2022-11-29 0 komentarzy
Google Authenticator – jak działa?

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe działa na zasadzie tworzenia unikatowego kodu przy każdym logowaniu do aplikacji lub witryny i wysyłania go do użytkownika za pośrednictwem telefonu. Kod ten zmienia się co 30 sekund i jest ważny tylko przez jeden raz – co oznacza, że każdy, kto spróbuje go użyć po upływie limitu czasu, otrzyma odmowę dostępu do konta. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe można skonfigurować na dowolnej liczbie urządzeń, o ile wszystkie są powiązane z tym samym kontem Google chronionym za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Jak zacząć korzystać z tego rozwiązania?

Konfiguracja aplikacji jest niezwykle prosta. Wystarczy otworzyć na telefonie sklep Google Play i wyszukać "Google Authenticator", a następnie zainstalować aplikację. Po zainstalowaniu, należy ją otworzyć i kliknąć w opcję "dodaj konto", która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Następnie należy wprowadzić swoją nazwę użytkownika i hasło. Od tego momentu dostęp do konta Google będzie dostępny jedynie poprzez wpisanie odpowiedniego kodu wyświetlanego w aplikacji na telefonie.

Jak zaimplementować system w firmie?

Chcąc uzyskać pomoc w implementacji uwierzytelniania dwuskładnikowego w firmie, można skorzystać ze wsparcia firmy Kei. Zajmuje się ona wdrażaniem rozwiązań mających poprawić bezpieczeństwo w organizacjach.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!