Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem thecuts.pl!

Filc samoprzylepny - gdzie się sprawdza?

Jacek Zając 2022-12-27 0 komentarzy
Filc samoprzylepny - gdzie się sprawdza?

Filc to popularny wyrób włókienniczy wykorzystywany nie od dziś. To właśnie z niego produkuje się tarcze polerskie przeznaczone do szlifierek, wkładki, podkłady oraz uszczelki do okien czy drzwi. Wielu producentów oferuje tego typu artykuły z wełny owczej, która jest poddawana obróbce mechanicznej i technicznej, związanej z moczeniem oraz ugniataniem, dzięki czemu odznaczają się zbitą strukturą, niepodatną na odkształcenia. Nabywcy ceniący sobie praktyczne rozwiązania wybierają często filc samoprzylepny, który można przyklejać do drewna, metalu czy tworzyw sztucznych. Czasami bywa wzmacniany w procesie igłowania, który polega na wbijaniu w niego nici.

Na rynku znajduje się filc podkładkowy, będący podstawą branży meblarskiej, polerski, odznaczający się dużą sztywnością oraz uszczelkowy, doceniany za zdolność pochłaniania dźwięków i właściwości termoizolacyjne. Skutecznie zapobiega niszczeniu mebli lub innych rzeczy, dlatego sięgają po niego pracownicy firm przeprowadzkowych, przygotowujący mienie klienta do transportu. Można nim owijać delikatne przedmioty, które są chronione przed wstrząsami. Z filcu tworzy się też samoprzylepne podkładki, przyczepiane do nóg stołów czy krzeseł. Przydają się one w mieszkaniach lub domach bez dywanów, ponieważ zabezpieczają parkiety i podłogi przed zarysowaniem.

Firmą zajmującą się sprzedażą opisywanych materiałów jest Eko-Tech. Proponuje ona solidne wyroby, zamawiane przez przedsiębiorców z różnych branż i gwarantuje konkurencyjny cennik. Filc dostępny w katalogu ogranicza straty ciepła, co oznacza, że zabezpiecza przed chłodem, dlatego bywa używany w branży odzieżowej, przykładowo do produkcji ubrań roboczych. Odznacza się sprężystością i niepodatnością na rozrywanie, a na dodatek nie odkształca się pod wpływem nacisków.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!