Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem thecuts.pl!

Druk 3D z polimerów i jego zastosowanie

Jagoda Wilk 2022-05-07 0 komentarzy
Druk 3D z polimerów i jego zastosowanie

Do wykonywania wydruków w firmie 3D Tarnawa stosowane są specjalne polimery, które są utwardzane za pomocą światła. Całość jest wykonywana w oparciu o stworzony wcześniej projekt. Obsługą urządzenia musi zająć się profesjonalista, który dba o rozmieszczenie poszczególnych elementów w komorze. Proszek jest nakładany warstwowo. Na samym końcu wyrób jest poddawany ostatecznej obróbce, w tym oczyszczaniu przy pomocy alkoholu izopropylowego. Dzięki niemu można pozbyć się zbędnych pozostałości. Gotowe produkty są odpowiednie opakowane, a następnie dostarczane do klienta w wybrany przez niego sposób.

Jakie są główne zalety korzystania z tej metody?

Warto zauważyć, że druk 3D z polimerów odznacza się przede wszystkim wysoką dokładnością. Produkt końcowy jest co do milimetra zgodny z projektem. Dlatego doskonale nadaje się do tworzenia różnego rodzaju prototypów. Stworzenie odpowiedniej części może zająć jedynie kilka godzin. Rosnąca popularność tej metody sprawia, że drukowanie trójwymiarowe staje się coraz bardziej przystępne cenowo. Jednocześnie wytworzone elementy odznaczają się wysoką wytrzymałością, jako że żywica utwardzana przy pomocy światła jest odporna na uszkodzenia.

Drukowanie przy użyciu innych materiałów

Druk trójwymiarowy może być wykonany także przy użyciu innych materiałów, w zależności od oczekiwań klienta. Drukarnia stosuje między innymi proszki poliamidowe, włókno węglowe, kompozyty, a nawet metale. Każde zlecenie jest traktowane w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta, a także wybranego tworzywa. Szczególnie ważne jest stworzenie odpowiedniego projektu. Na stronie internetowej wykonawcy zostały przedstawione zdjęcia z dotychczas przeprowadzonych zleceń.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!