Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem thecuts.pl!

Audyt efektywności energetycznej

Jacek Zając 2019-05-11 0 komentarzy
Audyt efektywności energetycznej

W wielu przedsiębiorstwach tworzone są działy, których zadaniem jest optymalizacja wszystkich kosztów w firmie. Chodzi o uzyskanie oszczędności w wielu aspektach działania, co przekłada się bezpośrednio na finanse. Zaoszczędzone pieniądze mogą być zainwestowane, a to kolejny krok do uzyskania jeszcze większych przychodów. Zanim jednak dojdzie do optymistycznego zakończenia całego procesu, konieczne jest podjęcie działań sprawdzających, zwłaszcza w tych obszarach, gdzie koszty są największe.

Bez wątpienia koszty energii to jedna z największych bolączek polskich przedsiębiorców.Szczególnie w przypadku firm, które pracują na starym sprzęcie widać, że jest to element do szybkiej zmiany. Modernizacja konkretnego odcinka energetycznego lub nawet całej linii może być sfinansowana ze źródeł zewnętrznych, po uprzednim złożeniu wniosku. 

Strony wnioskują o wydanie tzw. białego certyfikatu, czyli formy dofinansowania przedsiębiorstwa. Aby złożyć taki wniosek, niezbędny jest audyt efektywności energetycznej, który określa stan przed modernizacją i wskazuje jednocześnie, jakie kroki powinny zostać podjęte, aby uzyskać realną oszczędność energetyczną. Audyty tego rodzaju muszą być przeprowadzane przez osoby i firmy, które posiadają ku temu odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. 

Firma Ekoprodet działa na rynku już od 1998 roku, co wystarczyło na zdobycie dużego grona stałych klientów. Wśród nich znaleźć można duże i małe przedsiębiorstwa, spółdzielnie mieszkaniowe, starostwa powiatowe i instytucje państwowe. 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!