Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem thecuts.pl!

Jak prawidłowo wycenić nieruchomość

Maria Woźniak 2018-11-02 0 komentarzy
Wpis

Nie tylko przedsiębiorcy i osoby dysponujące dużym majątkiem decydują się na skorzystanie z pomocy rzeczoznawcy. Określenie ceny posiadanej nieruchomości nigdy nie jest proste. Zwraca się uwagę między innymi na takie kwestie jak:

  • standard wykończenia - na co mogą liczyć nabywcy lokalu (stan ścian, podłóg, instalacji, a także walory estetyczne i styl pomieszczeń),
  • zawarte w cenie sprzedaży wyposażenie (jeżeli sprzedawca decyduje się pozostawić meble i sprzęty AGD w nieruchomości),
  • lokalizacja lokalu (bliskość do komunikacji miejskiej i najważniejszych miejsc okolicy),
  • standard budynku i okolicy (należy brać pod uwagę całokształt).

Profesjonalna wycena nieruchomości we Wrocławiu z pewnością jest bardziej precyzyjna od samodzielnych działań. Rzeczoznawcy mają większe doświadczenie i szerszy dostęp do informacji o bieżącym rynku. Trzeba bowiem pamiętać, że ceny nieruchomości ulegają zmianie. To, że mieszkanie kilka lat temu kosztowało daną kwotę, nie oznacza, że wciąż będzie taka sama... Mogła zmaleć bądź znacząco się podwyższyć. Biura wycen dobrze znają czynniki wpływające na perspektywę rozwoju wartości. Wiedząc rzeczy, które często są przez innych pomijane, są w stanie dokonywać bardziej pogłębione analizy.

Gdy sprzedawca zna realną wartość swojego lokalu jest również bardziej zdecydowany w negocjacjach. Lepiej opiera się niektórym propozycjom i skutecznie dąży do osiągnięcia danego pułapu ceny. Nobilis zauważa, że Wrocław bez wątpienia jest dynamicznym miastem i warto w pełni wykorzystać jego potencjał obrotu nieruchomościami.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!