Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem thecuts.pl!

Elektroniczna karta pacjenta

Miłosz Dąbrowski 2018-12-03 0 komentarzy
Wpis

Do przychodni nierzadko zgłaszają się pacjenci, którzy pragną zajrzeć do historii swojej choroby lub do kartoteki sprzed kilku lat. Poszukiwanie pożądanych informacji nie zawsze jest łatwe, ponieważ:

  • archiwum w przychodni jest naprawdę obszerne, ponieważ zawiera informacje o setkach pacjentów. Niekiedy personel recepcji nie ma czasu na dokładne przeszukiwanie archiwum, więc ten proces dodatkowo się przedłuża;
  • lekarze z natury nie mają zbyt starannego pisma, toteż recepty lub skierowania sprzed lat mogą nam niewiele powiedzieć;
  • w przychodniach często mamy do czynienia z chaosem związanym z dokumentami;
  • zdarza się, iż nasza kartoteka zawiera niekompletne informacje - w stercie dokumentów nietrudno jest coś zgubić.

W przypadku elektronicznej karty pacjenta, takie rzeczy nie mają miejsca. Dostęp do informacji jest szybki i prosty, dodatkowo można skorzystać z wielu innych funkcji dostępnych online, np. umówić pacjenta na wizytę, za pomocą elektronicznego terminarza poszczególnych lekarzy. Ponadto, znika zmartwienie dotyczące brzydkiego pisma lekarzy - problemu tego typu nie dotyczą systemu cyfrowego, w którym wszystko jest przejrzyste i nie do podważenia.

Elektroniczna karta pacjenta jest łatwa w obsłudze, ponadto wszystkie dane są zapisywane w chmurze, więc są bezpieczne, ale przede wszystkim są zebrane w jednym miejscu, kompletne, wolne od ryzyka, że stracimy jakieś dane lub nie będziemy w stanie przypisać ich do konkretnego pacjenta. Wejdź na stronę internetową medyc.pl, aby dowiedzieć się więcej o tym systemie.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!