Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem thecuts.pl!

Czy warto zapisać się na kurs fotografii ślubnej?

Wiktor Maciejewski 2018-12-15 0 komentarzy
Wpis

Z racji rosnących oczekiwań klientów oraz dużej konkurencji w branży fotografii ślubnej coraz więcej osób fotografujących śluby decyduje się na rozwijanie swoich umiejętności oraz poszukiwanie nowych inspiracji poprzez udział w specjalistycznych kursach. Bez wątpienia więc warto zapisać się na kurs organizowany przez doświadczonego fotografa.

Dobry kurs fotografii ślubnej, np. ten opisany pod adresem internetowym szkolaobrazu.pl, daje możliwość nauczenia się, jak wykonywać niezapomniane ujęcia podczas reportażu z uroczystości oraz sesji plenerowej. Na tego typu szkoleniach można również zdobyć cenną wiedzę na temat wywoływania i edycji plików, a także promowania swoich usług na portalach społecznościowych.

Początkujący fotografowie mają okazję poznać tam najważniejsze założenia trzech sposobów fotografowania ślubów. Są to:

  • styl reportażowy, który polega na ujęciach niepozowanych, tworzeniu autentycznej relacji, która obejmuje nie tylko przewidywalne chwile podczas ślubu, jak wejście pary do kościoła czy nakładanie obrączek, ale również np. ujęcia rozmawiających gości, fragmentów wystroju kościoła czy też czule patrzących na siebie nowożeńców,
  • podejście tradycyjne, opierające się na zdjęciach pozowanych, stosowane najczęściej podczas plenerowych sesji ślubnych w miejscach atrakcyjnych turystycznie,
  • styl modowy, który cechuje się silnym naciskiem na kreatywne upozowanie pary oraz częstym stosowaniem dodatkowego, sztucznego oświetlenia, czego efektem są wysokiej jakości zdjęcia portretowe lub nadające się na okładkę magazynu o modzie ślubnej.

Z kolei fotografowie, którzy mają już dobre rozeznanie w każdym z tych stylów, mogą na warsztatach poznać nowości z branży, które będą dla nich bodźcem do dalszej pracy i pomogą im doskonalić ich fotograficzny warsztat.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!